Ako ušetriť peniaze na dovolenku

Dovolenka by mala byť časom, keď ste uvoľnení, ale je ťažké sa uvoľniť, keď ste neustále na vážkach, ako to budete všetko vedieť zaplatiť. S letom takmer za rohom je teraz ten správny čas začať šetriť na tú dovolenku, o ktorej ste snívali celú zimu. S malou kreativitou môžete šetriť na svoj bankový účet a byť pripravený vyraziť na cestu alebo pláž vo veľkom štýle, bez toho, aby ste sa dostali do dlhu za to.

Jedným z jednoduchých spôsobov, ako ušetriť na špeciálne výlety, je otvoriť dedikovaný účet na sporenie. Môžete nastaviť automatické platby do tohto účtu a šetriť tu peniaze, kým nie je čas na Vašu cestu. Ak vyberiete úročený účet, Vaše peniaze môžu dokonca rásť, kým sa tešíte na Vašu cestu. Môžete si otvoriť sporiteľský účet vo svojej miestnej banke, ale našim návrhom je vybrať si online banku. Bude menej pravdepodobné, že vyberiete peniaze a nebudete platiť zbytočné poplatky za vedenie účtu. Akonáhle ste na ceste, dovolenkový účet je tiež jednoduchý spôsob, ako sledovať, koľko ste minuli na dovolenke (creditos urgentes).

Pre mnoho domácností – najmä tých s deťmi alebo mladistvými – jedlo môže predstavovať obrovské mesačné náklady. Obmedzte sa trochu s večerami v reštauráciách a hneď si všimnete, že máte nejaké peniaze navyše, aby ste sa dostali k Vašej vytúženej destinácií. Šetrite peniaze nákupom hromadne, nakupovaním na trhoch poľnohospodárov alebo rôznymi zľavovými kupónmi. Mohli by ste dokonca robiť to, že začnete pestovať ovocie a zeleninu vo Vašej záhrade. Alebo sa jednoducho pozrite na niekoľko položiek, ktoré skutočne nepotrebujete, ako napríklad lieky alebo DVD nosiče, a vynechajte ich z Vášho nákupného košíka, kým neodložíte dostatočný obnos na dovolenku. Nebude Vám napríklad aj zmrzlina chutnať ešte lepšie, keby ste ju jedli na pláži?

Ďalšou možnosťou je použiť Vaše auto na zarobenie peňazí na dovolenku. Jednoducho môžete cestovať s kolegami do práce, a tí Vám za to prispejú malý príplatok alebo sa môžete stať vodičom spoločnosti Uber. Mohli by ste tiež zvážiť predaj Vášho auta, a ušetriť tak priamo na celú dovolenku naraz. Taktiež sa pozrite sa na spôsoby, ako zarobiť ďalšie peniaze mimo Vašej bežnej práce, či už sú tradičné (opatrovanie detí) alebo o niečo menej ortodoxné. Vyčistite náhrobné kamene, upravte oblečenie, choďte robiť čašníka alebo čašníčku. Zvážte krátkodobé sezónne pracovné príležitosti. Okolo zimnej dovolenky mnohí maloobchodní zamestnávatelia hľadajú sezónnych pracovníkov, aby zvládli mimoriadny dopyt. Počas jari a leta hľadajte podniky, ktoré potrebujú ďalšiu podporu, napríklad farmy alebo bazény hľadajúcich pracovníkov a plavcov. Na jeseň skúste zbierať listie alebo jablká v sade. Takéto práce môžu znamenať, že na chvíľu budete musieť obetovať Vaše víkendy, ale pomôže Vám to ušetriť na Vašu dovolenku (haga clic aquí).

Presuňte trochu peňazí na Váš dovolenkový účet každý mesiac znížením nákladov na bývanie. Zbavte sa Vášho nákladného poistenia hypotéky alebo dokonca urobte niekoľko malých domácich vylepšení, ktoré znížia Vaše účty. Môžete dokonca zarobiť nejaké peniaze z Vášho domu prenájmom miestností alebo ponúknutím krátkodobého prenájmu ostatným cestujúcim cez stránky ako Airbnb. Taktiež sa Vám oplatí pozrieť sa na povalu či do pivnice a usporiadať výpredaj týchto vecí. Či už na susedskom blšom trhu alebo na Facebooku cez internet.