Choď na obsah Choď na menu
 

 

Adventures of Robin Hood

22. 12. 2008

Obrázok Výrobca : Millennium Interactive
Distribútor: U.S. Gold
Žáner: Action historic adventure
Kategória: Adventure
Rok vydania: 1991
Veľkosť: 432.62 KB
Platforma: DOS, Amiga, Atari ST

Hodnotenie: 6/10

______________________________________________________________________________

Izometrická akčná adventúra, v ktorej sa ujmete Robina Hooda a musíte získať späť svoj hrad!

______________________________________________________________________________

Kto by nepoznal slávneho Robina Hooda? Azda každé dieťa pozná jeho príbehy, ako bohatým bral a chudobným dával (u nás je to Juraj Jánošík). O tejto postavičke sa natočilo množstvo filmov. Robin Hood si dokonca zahral aj v animákovi (Shrek). No najpodstatnejšie je, že táto hra vznikla z predlohy úžasného filmu z roku 1938 s rovnako znejúcim názvom. No je ale rovnako úžasná aj hra?

Príbeh začína vo Vašom hrade, kde sa po chvíli nič nerobenia rozhodnete ísť von spolu s ostatnými a zvoláte preto tanečný zábavu. Čoskoro ale na Vaše územie vtrhne šerif z Nottinghamu a skonfiškuje Vám všetok majetok. Vaši poddaní zbabelo utečú za šerifov chrbát a Vám nezostáva nič iné, než sa poddať. Vykopne Vás teda z hradu a práve tam hra začína.

Úloha hry je Vám určite jasná - získať späť svoj majetok a hrad. Ako? Zvýšiť si reputáciu na maximum a presvedčiť zopár "správnych" chlapov nech vám idú pomôcť.(Malý John atp.) Brániť Vám v tom bude šerif so svojou dcérou Marion a päť ťažko ozbrojených a vycvičených vojakov.

Hra beží na známom engine z hry Populous, takže v nej vidieť určité podobnosti so starším titulom. Hneď prvá je izometrický pohľad a "políčkový" scrool mapy. Grafika hry je dosť slabá, ale určite v nej aspoň rozoznáte civilistov od vojakov.

Dialógy sa vedú formou bublín. Nedajú sa nijako pozastaviť a idú dosť rýchlo a tak budú robiť veľmi veľké problémy neangličtinárom.

Interface hry je celkom prehľadný a rozdelený na aktivity Robina, reputáciu, počet zlatých a menu skĺbené s vlastnosťami Robina.  Hra sa dá hrať iba myšou a tak vám budú robiť problémy kliknúť na určitú aktivitu a následne kliknúť na občana/vojaka, skôr ako Vám ujde (ľudia v tejto hre zvyknú byť veľmi rýchli).

Aktivity Robina:

  • Luk - streľba z luku
  • Meč - útok mečom
  • Oko - Scrollnutie tým smerom, ktorým sa Robin pozerá
  • Srdce - zrýchli Váš tep a môžete behať
  • Ústa - Rozprávanie
  • Otvorená dlaň - Rozdávanie peňazí (chudobným dávaj)
  • Pesť - Branie peňazí (bohatým ber)

V hre nechýba ani humor a tak zažijete množstvo humorných situácií. Napr. keď nešťastnou náhodou trafíte lukom jedného občana a smrteľne ho zraníte, o niekoľko sekúnd poňho prídu hrobári (mne sa zdali skôr ako mnísi) s rakvou a zoberú ho preč. Nesmiem zabudnúť na voľný svet!

Hudba (SB) je príjemná, pluje si svojou cestou a neotravuje(iba ak si na začiatku vyberiete PC Speaker :-D) V hre budete počuť okrem úvodnej zvučky aj hudbu v in-game animačke, kde bude hrať hudobník na píštalku. Hudbu budete počuť ešte veľakrát ale vždy bude na spríjemnenie. Zvuky sú štandartné. Dupot koní, rôzne gogny zvonov a pod.

6/10

Autor: Methat

 

Download

Extra: Obrázok Obrázok abandonia-ikon.jpg Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Ovládanie
[Myšou] sa ovláda všetko...

 Abadonia  May 24, 2005
3 z 5
60%

Game Design:
Stephen Grand, Ian Saunter

Original PC Programming:
Stephen Grand

ST/Amiga Programming:
Alan McCarthy

Graphics:
Stephen Grand, Rob Chapman, Paul Dobson

Music:
Richard Joseph

Sound:
Richard Joseph

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.