Choď na obsah Choď na menu
 

 

Hercules: Action Game

25. 9. 2011

Obrázok Výrobca: Eurocom Developments Ltd
Distribútor: Disney Interactive
Žáner: Action, Medieval-Fantasy
Kategória: Arkády
Rok vydania: 1997
Veľkosť: 17,2 Mb (inštalačka)
Platforma: Windows, PlayStation, PlayStation 3
Hodnotenie:
9/10

 

________________________________

Disney válcuje!

________________________________

Je to už strašne dávno, čo som recenzoval prvú Disneyovskú hru - Aladdina - pred troma rokmi. Eurocom Developments spolupracovali vo vývoji Disney hier spolu s firmou Virgin Interactive. Vydali tak množstvo hier, ktoré mali korene práve v animovaných filmoch – Kniha džunglí, Tarzan, Ice Age alebo dnes recenzovaný Hercules. Taktiež vyrobili známe pokračovania konzoloviek ako Crash Bash, Spyro a iné. Hercules je jedna z mojich srdcových záležitostí, pretože v dobe vzniku som hral shareware verziu, kde bol jediný level – kde utekáte mestom a v pozadí na vás kričí obor s kyjakom.

Hercules je hra inšpirovaná rovnako znejúcim animákom – vpijete sa do kože najsilnejšieho muža na svete, legendy grétskej mytológie - poloboha Herculesa, syna Boha Zeusa a smrtelnej ženy. Herculesovou úlohou je sa dostať na Olymp, kde by usadol po boku najväčších a najsilnejších Bohov všetkých čias. No musí to najskôr dokázať. Aby ste prešli skúškou, musíte zložiť množstvo úloh, no Hádes, Boh smrti, vám to ešte sťaží a pošle na vás množstvo titánov, ktorí vás majú zastaviť.

Say „good night“ ogly!

Už od čias Golden Axe, cez Herculesa až po najnovšieho God of War, milujem obrých, hustých, nasratých a veľmi ťažkých bossov, pred ktorými máte rešpekt a bradu poklesnutú až na hrudný kôš. V herkulesovi sa mi to stalo 2x, čo je na trinásťročnú starú hru naozaj výnimočný počin. Pri God of War 3 budem mať určite hubu otvorenú po celý čas(hra si to naozaj zaslúži – nekomentujem), no Hercules mi ju otvoril v poslednom leveli, kde pôjdete na pegasovi cez štyroch obro-husto-nasrano-ťažkých bosov, ku ktorým by ste sa naozaj nechceli priblížiť. Najviac ma tešili levely, kedy len bežíte, skáčete a uhýbate sa všetkým kričiacim ľuďom, vozom a padajúcim stenám(prvý a druhý level ako cvičisko je geniálny nápad a rovnako geniálne je to prevedené). Keď na mňa kričal gigantický obor v diaľke slová, okolo mňa bežal grécky ľud o život, staré stavby sa rúcali, živo som sa premiestnil do mojich detstkých čias, kedy som so zábavou hltal každý výkrik obra(samozrejme som mu nerozumel, o to viac mi behal mráz po chrbte teraz), znovu zažil tú krásnu atmosféru a zahral si dnes už celú hru.

Hra má úžasnú grafiku, ktorá je kombinovaná s 3D priestorom, ešte úžasnejšie animácie, ktoré sú zábavné a trochu rozprávkové a výnimočné pozadie, ktoré len tak nestojí ale dejú sa na ňom rôzne veci, takže máte pocit, že ste priamo v tom svete a skutočne pohybujete so živou osobou. Každý level je veľmi pekne spracovaný – v každom je množstvo skrytých miestností, kde nájdete užitočné veci. Ako v každej akčnej plošinovke, môžete skákať, skŕčať sa, biť päsťou, napriahnuť sa k poriadnej rane alebo využívať meč. Potom budete môcť zbierať nabíjatelné „zbrane“ – napríklad bleskový, ohnivý alebo pulzný meč a neviditeľnosť. Taktiež môžete zbierať malé zmenšeniny Herculesa, ktoré vám zvýšia maximálny počet životov, hnedú nádobu, v ktorej môže byť život alebo písmena, z ktorých urobíte slovo Hercules a to vám dá bonus.

Prvé, čo ma zamrzelo bola krátkosť celej hry. Prejdete ju naozaj rýchlo. Levelov je celkovo 10, obtiažnosť v prvých 7 nie je vôbec vysoká – hra sa dá samozrejme hrať na vyššie obtiažnosti. Ak máte plnohodnotnú verziu, užijete si krátke animované filmy a hudbu v hre. Pre niekoho bude zložité možno ovládanie na klávesnici, preto odporúčam použiť gamepad.

Táto hra vyhrala v hlasovaní a získala titul "Hra mesiaca"!

9/10

Autor: Methat

 

Download

Extra: Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok herne-legendy.gif                   

Ovládanie - nastavitelné v menu

Entertainment Weekly Jun 12, 2008 B+ 83%
Gamesmania 1997 70 zo 100 70%

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

herkules

(Simonka, 5. 1. 2016 14:35)

chcem hrať herkules

herkules

(Simonka, 5. 1. 2016 14:34)

chcem hrať herkules

hra herkules

(ajuska, 27. 8. 2015 21:08)

veeelmi rada by som ju chcela stiahmut a nejde mi to...kde sa da este ziskat tato hra..je to moja srdcovka z dectva dik..:)

Re: hra herkules

(Methat, 4. 9. 2015 10:15)

Ahoj, trochu dlhšie mi trvalo nájsť funkčnú verziu pre nové systémy, nakoniec tu nájdeš inštalačku, ktorou ľahko nainštaluješ a spustíš hru.

Hercules

(Vlado, 23. 7. 2014 9:39)

Velmi pekna hra a spomienky :)