Choď na obsah Choď na menu
 

 

Castle of Dr. Brain

5. 6. 2011

Obrázok Výrobca: Sierra On-Line, Inc.
Distribútor: Sierra On-Line, Inc.
Žáner: Puzzle-Solving
Kategória: Logické
Rok vydania: 1991
Veľkosť: 2,38 Mb
Platforma: DOS, Amiga, Macintosh, PC-98
Hodnotenie: 7/10

 

___________________________________________________________

Namáhač mozgových závitov v podaní šialeného vedca Dr. Braina...

___________________________________________________________

Castle of Dr. Brain(ďalej už CoDB) je taká trochu iná hra. Miešajú sa v nej hry rôznych žánrov, ktoré si popíšeme nižšie a je určená pre tých, ktorí dostali chuť trochu počítať, sčítavať a chcú sa potrápiť s niektorými logickými problémami. CoDB je logická hra od legendárnej firmy Sierra. Celkovo vyšli ešte ďalšie tri pokračovania tohoto namáhaču mozgu ešte od Sierry, následne túto značku posunula firme Knowledge Adventure. Sierra vytvorila cez dvesto titulov a niekoľko úspešných adventúrskych sérii(Leisure Suit Larry).

V prvom rade by som určite spomenul originalitu, s akou prišla Sierra. V istom zmysle CoDB účinkuje aj ako vzdelávacia hra, ktorá má jedincovi zlepšiť logické myslenie. Z úvodného intra to najskôr vypadá, že hrad doktora Thaddeusa Eggheada Braina bude mať nádych hororu, no už z rozkolísanej hudby, kde znie humorne zahratý začiatok Bachovej Toccata a Fuga, je jasné, že hra bude odľahčena rôznymi bizarnými a šialenými hádankami. Každá obrazovka má svoje špecifické miesto a zaryje sa vám do mozgu a hru si dáte po dohratí ešte raz, s úsmevom budete spomínať, ako ste sa trápili s tým a tým problémom.

Úlohou hry je stať sa budúcim asistentom naoko šialeno vypadajúceho Dr. Braina, ktorý si pre svojich hostí pripravil niekoľko miestností plných logických úloh. Pritom vám stačí vedieť trochu počítať, mať akú takú pamäť, obratnosť, ale aj logické myslenie a hru na najľahšiu obtiažnosť prejdete s niekoľkými zásekmi. Hra sa dá kedykoľvek prepnúť na ťažšiu obtiažnosť, a tak ak vám príjde daná miestnosť ľahká, môžete si ju zopakovať v oveľa ťažšej verzii. A ak sa už na takúto cestu dáte, pripravte sa, že sa vám bude pariť z hlavy než dokončíte čo i len jednu hádanku. Nechápem, ako CoDB mohol v dobe vzniku niekto prejsť na Experta, keď ešte neexistoval internet a ľudia si nemohli pozrieť návod. Holt sa museli trápiť a napínať mozgové bunky.

Niektoré hádanky som zbožňoval – napríklad tri typy dungeonov, kde na najťažšej úrovni nemáte ani mapu, naprogramovanie mechanickej ruky, ktorú riadil zakaždým iný robot  - jeden mal poruchu strán a tak ste museli dať namiesto doprava doľava, malé bludisko, kde ovládate malého robota, ktorý musí vyzbierať v bludisku všetky „Áčka“ alebo obesenca, kde ste museli uhádnuť 3x anglické slovo a následný kód použiť na sejf. Niektoré som zasa nenávidel – už zo začiatku, kde musíte zadať symboly(ale vyriešil to „ultra top tajný dekóder Dr. Braina“) alebo zvoniaco-kukaciu hlučnú miestnosť, kde ste museli akýmisi tlačitkami umlčať všetok hluk a pohyb. Miestnosť si môžete celú preskúmať a hra vám v istých momentoch aj poradí alebo vyrieši za vás hlavolam(ale musíte zaplatiť). Rozhodne sa teším, až si zahrám pokračovanie tejto nezvyčajne originálnej, logickej hry.

7/10

Autor: Methat

 

Download

Extra: Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok                                  

 

Ďalšie názvy:

"בטירתו של ד"ר מוח" => Hebrejský názov
"Das schloß von Dr. Brain" => Nemecký názov
"Castillo del Dr. Brain" => Španielský názov

Ovládanie

Myš

Power Play Mar, 1992 61 zo 100 61%
Designed and Directed by:
Corey Cole

Art Design by:
Andy Hoyos

Lead Artist:
Douglas Herring

Programmed by:
Corey Cole, Steve Conrad, Jack Magne, Brett Miller, John Wentworth

Art and Animation by:
Jay Allan Friedmann, Jon Bock, Dana Moody, Bob Gleason, Douglas Herring, Andy Hoyos, Jerry Jesserun, Deena Krutak, Dennis Lewis, Vasken N. Sayre, John Shroades, Arturo Sinclair, Diana Wilson

Music and Sound Effects by:
Ken Allen, Robert Atesalp, Chris Braymen, Orpheus Hanley

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.