Choď na obsah Choď na menu
 

 

Spirit of Excalibur

14. 4. 2010

Obrázok Výrobca: Synergistic Software, Inc.
Distribútor: Virgin Games, Inc.
Žáner: Adventure, Fantasy, Strategy
Kategória: RPG
Rok vydania: 1990
Veľkosť: 1,37 Mb
Platforma: DOS, Amiga, Atari ST
Hodnotenie:
7/10

_________________________________________________________

Prevezmite žezlo kráľa Artuša a veďte légie vojakov proti zlu!

_________________________________________________________

Kráľ Artuš žil v období stredoveku - približne v roku 800 n. l. V jeho velení bol legendárny meč Excalibur, ktorý mal neuveriteľnú silu. Každý určite pozná tento príbeh, ktorý môžete nájsť ako v knižnej podobe tak aj v hranej vo filmoch. V Spirit of Excalibur budete viesť život rytiera Constantína. Bývalí kráľ Artuš si ho želal za svojho nástupcu. Máte zastúpiť jeho miesto na trón, uviesť kráľovstvo do poriadku a ubrániť sa blížiacim sa hordám. Ľahká úloha? Ťažko. 

Začínate v mestečku York. Prvá epizóda hry spočíva dostať sa na hrad Camelot k okrúhlemu stolu, aby ste mohli prijať žezlo a trón. Cesta to nebude ani zďaleka taká bezpečná aká by sa na prvý pohľad zdala. Stretnete rôznych ľudí - od kupcov, s ktorými môžete obchodovať, cez poslov so správami a mníchov s úlohami až po nadutých rytierov, ktorí si chcú dokazovať, že sú silnejší než vy a hrajú o prestíž. Môžete sa taktiež pripojiť k nejakej spojeneckej armáde, ktorá je poruke a nablízku a mať tak ochranu pre seba alebo pre svojich spoločníkov - po ceste vás môžu prepadnúť banditi v hojnom počte.  Hlavným nepriateľom kráľovstva je horda s názvom Mortred.

Je jasné, že, keďže je hra zasadená do obdobia Excalibru, nebudete mávať len mečom a štítom. Na rad prídu aj kúzla a môžete si zobrať do partie čarodejnicu alebo liečiteľa. Každý hrdina má svoj vlastný inventár a štatistiky ako v každom lepšom RPGčku. Spirit of Excalibur nemožno považovať za čisté RPG, keďže ovládate viac jednotiek, môžete bojovať na taktickej mape s vojskom a riešite hádanky a úlohy. V hre prevládajú 3 žánre - RPG, stratégia a adventúra, z čoho RPG zložka je asi najvýraznejšia.

Navštíviť môžete každé mesto, hrad, dedinu alebo pevnosť. Ak už chcete volne len tak bez hrdinu sa poprechádzať len myškou po mapke, dovolí vám to ikonka lupy, ktorou si môžete pozrieť každé mestečko do detailu. Okrem veľmi krásnych interiérov (a myslím vážne veľmi pekných) sa pozriete aj do temnejších stredovekých domov a hradov. Rukou v pravom hornom rohu môžete robiť s postavou rôzne akcie ako "zober", "zahoď", "hovor", "použi", "hľadaj", "obchoduj", "útoč" a ďalšie. Pritom sa vám u každej akcie vypíše, či môžete danú akciu previesť a na koľkých objektoch. Nemusíte teda klikať na všetky predmety v miestnosti ak ste stratili orientáciu.

Už som vyššie spomínal veľmi krásnu grafickú stránku. Každá lokácia je urobená do najmenšieho detailu a tak na vás dýcha skutočná história. Interface nemám čo vytknúť. V hre som sa orientoval okamžite.

Hudba je veľmi dynamická, veselá sa rýchlo strieda s jeho protikladom a mení sa v zásade od toho kde ste alebo čo robíte. Najčastejší zvuk, ktorý budete počuť bude "cink", potom úder mečom, chôdzu, atď. Hudba je v Spirit of Excalibur dominantnejšia.

7/10

Autor: Methat

 

Download

Extra: Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Ovládanie
Myš

Abandonia Jul 08, 2005 4 z 5 80%
Director:
Robert C. Clardy

Lead Programming:
Alan B. Clark

Associate Programming:
Michael D. Branham, John P. Conley

Music Composition:
Christopher Barker

PC Music Drivers:
John McKinnie

PC Sound and Voice Work:
Michael D. Branham

Voice Casting and Direction:
Jonathan Sposato

Character Voices:
Adrian LaTourelle, Rob Landeros, Scott Reed, Erika Rolfsrud

Map Art:
Jeff Theriault

Cover Art:
Mark J. Ferrari

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.