Choď na obsah Choď na menu
 

 

Advantage Tennis

28. 1. 2009

Obrázok Výrobca : Infogrames
Distribútor: Infogrames
Žáner: Tennis
Kategória: Športové
Rok vydania: 1991
Veľkosť: 414 KB
Platforma: DOS, Amiga, Atari ST

Hodnotenie:
9/10

_____________________________________________________________

Príjemná hra, ktorá dokáže zabaviť na dlhé hodiny...

_____________________________________________________________

Keď sa mi dostala do rúk ďalšia hra od Infogrames, cítil som vo vzduchu prepadák podobných rozmerov ako bol Alcatraz. Ako to ale nakoniec dopadlo?

Po spustení hry ma prekvapilo veľmi pekné menu, v ktorom je na výber z 3 herných módov: Tréning –  ktorý je precvičením si nových úderov, ktoré získate počas vašej kariéry, alebo nového štýlu hry a vyberiete si ten, ktorý vám najviac vyhovuje. Potom je to Exhibícia. V nej máte na výber zo 4 svetových miest: New York, Tokyo, Melbourne (tvrdý povrch) a Paris (antuka) – v tomto móde hráte proti najlepším hráčom sveta, ale pretože má názov exhibícia tak iba vo forme priateľského zápasu. Posledným módom je Sezóna. Je zo všetkých najzaujímavejší a najzábavnejší . Začínate ako úplný zelenáč, tenisový amatér a postupne sa môžete vypracovať až na hráča svetovej extratriedy a zarábať milóny dolárov. Prvým turnajom je tvrdý povrch v Sydney a hneď po ňom vás čaká slávny Australian Open, na ktorom môžete ukázať svoje kvality a prekvapiť tenisový svet. 

Ďalšou skvelou vecou je prezeranie štatistiky hráčov proti ktorým idete hrať. Dozviete sa z nej o nich takmer všetko...aký je ich najpopulárnejší úder, akým spôsobom hrajú jednotlivé údery a taktiež i postavenie vo svetovom rebríčku. Po každom zápase získate určitý počet skúsenostných bodov a keď dosiahnete predpísaný počet, tak si môžete vylepšovať svoje vlastnosti: forehand, backhand, voley, silu podania alebo presnosť lobov. Z grafickej stránky je hra príjemným prekvapením. Skvelé animácie všetkých tenistov, odrazy loptičiek od rakety, pohyb hráčov po kurte, štadióny sú slušne vykreslené. Nechýbajú tu krásne výmeny a rôznorodosť úderov, keď musíte použiť na každého súpera inú taktiku. Taktiež by som chcel vyzdvihnúť prejavovanie emócií hráčov, keď niekedy po skvele vyhranom údere si točia raketu nad hlavou a naopak po zbabranej rane začnú skákať po rakete a ničiť ju.

Zvuky odrazených loptičiek majú v sebe istú dávku originality a ani po pár zápasoch vás neomrzia. Hudba už od menu je kvalitná a sprevádza vás i v hre, ale na takej hlasitosťou slabej úrovni, že vám ani nevadí a skoro si nevšimnete, že hrá v pozadí. Príjemné. Celá hra je príjemná a dokáže zabaviť aj tých najnáročnejších hráčov na pekných pár hodín dokiaľ nevyhrajú všetky turnaje. Vrelo odporúčam !

 9/10

Autor: Streamline

 

Download

Extra: Obrázok Obrázok Obrázok 

Ovládanie
[Šípky] - pohyb, ale i smer úderov
[Medzerník] - odraz loptičiek pri úderoch a pri podaní

ASM (Nemecko)
Feb, 1992
9 z 12
75%
Power Play
Jan, 1992
58 zo 100
58%

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

???

(Risi, 22. 4. 2012 17:40)

Tak neviem, ja som si zahral hru a podla mna je to najhorsia tenisova hra aku som kedy hral (moje hodnotenie je 5/10).